/Files/images/7ff4398a5560.jpg

ОЙ, ХТО, ХТО… ТАКИЙ НАСПРАВДІ МИКОЛАЙ?

Незабаром настане день, коли усі українські малята, щойно прокинувшись, одразу ж зазиратимуть під подушку, аби подивитись, що ж їм приніс Миколай. Комусь пощастить і він отримає омріяні іграшки, купу мандаринок і солодощів. А нечемні дітлахи знайдуть під подушкою різку (хоча таких випадків, мабуть, історія ще не знала: батьки… ой, вибачте, Миколай тільки лякає відсутністю подарунків, а от до діла не доходить:) )./Files/images/fullsize.jpg

Але ви коли-небудь замислювались, хто ж насправді цей білобородий дідусь, який так щедро обдаровує нас з року в рік?

Святий Миколай – історична постать

Так, всі ми ще з дитинства пам'ятаємо історію про святого, який щороку ховає у нас під подушкою трішки радості та щастя. Однак мало хто знає, що ця особистість, на відміну від деяких християнських святих, була цілком реальною!

Жив він в італійському місті Міра в 3 столітті нашої ери, коли християнство впевнено поширювалось світом, а часи гноблення цієї релігії скінчились. Так от…

Миколай народився 19 грудня у багатій сім'ї, та виріс дуже чуйною і доброю людиною. Батьки його померли рано і, хоч у нього всього було вдосталь, він відчував нестачу батьківської ласки. Хлопчина часто втікав з дому до своїх бідних друзів. Був серед них такий собі Петрусь: батько його був дуже старим, мама тяжко хворіла, а хлопчик навіть взуття не мав. Миколай вирішив допомогти: набрав у коморі їжі, знайшов трохи одягу і поніс до будинку Петруся. Зранку родина знайшла подарунки і дуже зраділа, та не знала кому дякувати.

Звичайно, родина хлопчика зраділа, але подумала, що то вищі сили допомогли їм у скруті. Так чутки і поширилися містом. Ось тут майбутній святий і зрозумів, що повинен присвятити своє життя добру і милосердю. Він почав таємно робити добрі діла.

Подейкують, що за своє життя він здійснив безліч чудес і чимало добрих вчинків.

Миколай вирізнявся любов'ю, добротою і співчуттям до людей, допомагав знедоленим у біді, роздавав бідним майже всі свої гроші, залишаючи собі тільки скромну суму для життя. І саме за це здобув величезну шану і любов народу.

Завдяки таким вчинкам Миколая вважають покровителем простих людей та подружнього щастя, захисником несправедливо засуджених і, звичайно, дітей.

/Files/images/fullsize (1).jpg

До речі, згідно з віруваннями, у святого роботи чимало: він опікується не тільки дітьми, а й воїнами, і водіями, і мандрівниками, і бідними у скруті; він – покровитель торговців, студентів, моряків і селян; він - помічник у найважчих справах та ситуаціях для будь-кого. Тобто, "працює" він далеко не один день в році!

Але трохи дивно, чому в цей різноманітний перелік людей, котрі покладаються на святого Миколая, затесались діти. Чому його найчастіше асоціюють з малими непосидами?

Кажуть, що коли з'явились перші школи при храмах, Миколай почав опікуватися учнями. Адже коли він був маленьким, то й сам мав схильності до наук і навчання. Тому в день, коли вшановували пам'ять святого, учням дарували солодощі. Трохи згодом традиція розповсюдилась і на сім'ї. В Україні цей звичай набув особливої популярності саме в Галичині 19 століття, коли тут з'явилась перша мережа шкіл. Але це вже інша історія…

До речі, якщо ви не знали, одночасно з вшануванням Святого Миколая люди всього світу відзначають міжнародний день допомоги бідним в пам'ять про милосердя нашого білобородого героя та його добрі діла! Отже, маємо над чим подумати. Адже є люди, яким пощастило у житті набагато менше, ніж вам… Вони потребують вашої допомоги!

Кiлькiсть переглядiв: 98